Pedicure – Kielce

Profesjonalna pielęgnacja i stylizacja paznokci u stóp jest niezwykle ważna, w szczególności dla kobiet, które w okresie letnim sięgają po otwarte sandałki lub czółenka typu peep-toe. Jednak o regularnym wykonywaniu pedicure należy pamiętać również zimą. Zima to okres, kiedy paznokcie u stóp są rzadko eksponowane. Z jednej strony ciągłe noszenie skarpet i ocieplanych butów może niekorzystnie wpływać na płytkę paznokcia, z drugiej daje okazję do wykonania określonych zabiegów pielęgnacyjnych i zapewnienia odpowiedniego odżywienia paznokcia.

Czym jest pedicure i dlaczego warto go wykonywać?pedicure kielce

Pedicure to zabieg kosmetyczny ukierunkowany na szeroko rozumianą pielęgnację paznokci u stóp. Pedicure może przybrać jedną z trzech form. Wyróżnia się tu pedicure kosmetyczny, leczniczy i biologiczny.

Pedicure kosmetyczny to zabieg w głównej mierze skoncentrowany na aspekcie estetycznym. Polega on na usunięciu starego lakieru, a następnie skróceniu, opiłowaniu i oczyszczeniu paznokci. Profesjonalny pedicure kosmetyczny obejmuje również usunięcie zgrubiałego naskórka z pięt. Zabieg możemy zakończyć masażem stóp oraz ponownym polakierowaniem paznokci. W odróżnieniu od pedicure biologicznego pedicure kosmetyczny może być wykonywany przy użyciu narzędzi metalowych.

Pedicure leczniczy to zabieg, którego celem jest poprawa kondycji paznokci u stóp. W jego zakres wchodzą czynności objęte tradycyjnym pedicure kosmetycznym wzbogacone o zabiegi lecznicze, takie jak usuwanie modzeli, nagniotków oraz wrastających paznokci.

Pedicure w Elegantly Kielce

Naszym Klientom oferujemy profesjonalny pedicure i stylizację paznokci u stóp. Usługa, w zależności od wybranej opcji, może obejmować:

  • malowanie lakierem hybrydowym paznokci wraz z opracowaniem skórek,
  • spa pedicure czyli kąpiel stóp połączoną z hydromasażem, usunięcie zrogowaciałej skóry stóp wraz z opracowaniem zgrubień, nagniotków, modzeli za pomocą frezarki. Malowanie lakierem hybrydowym paznokci wraz z opracowaniem skórek zakończone peelingiem z masażem stóp
  • pedicure kosmetyczny polegający na usunięciu zrogowaciałej skóry stóp na mokro wraz z opracowaniem zgrubień, nagniotków, modzeli za pomocą frezarki oraz skrócenie paznokci

Wszystkie rodzaje pedicure wykonujemy w miłej atmosferze przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.